20 lat temu powstała pierwsza strona www

Written by Arek Mikler. Posted in Blog

CERN_logo Dokładnie 20 lat temu – 30 kwietnia 1993 r. w sieci pojawiła się
pierwsza strona WWW
.
Dziś nadal jest dostępna – można ją znaleźć [tutaj].

Pierwsza strona WWW jest dostępna dla internautów z całego świata, choć bardziej jako ciekawostka historyczna, niż coś, co mogłoby na dłużej przykuć uwagę.

Strona została stworzona 20 lat temu w CERN przez Tima Bernersa-Lee za pomocą komputera NeXTCube, który pełnił wówczas rolę webserwera. Obecnie ta zabytkowa strona jest utrzymywana przez komputery CERN.

Jak podaje CERN, w 1993 roku WWW był odpowiedzialny jedynie za 1 proc. ruchu w internecie. Dziś z kolei istnieje 630 mln stron internetowych.

pierwsza strona www

[ Źródło: CERN ]

Tags: ,

NOTA PRAWNA: Komentarze czytelników pod artykułami są ich własnością. Serwer WWW GrupaPROJEKT.NET loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer)

Szybki start

Startujemy zawsze od kołowania aby móc wzbić się wysoko. Oferta ta jest skierowana głównie do firm, które zaczynają swoją działalność. Dzięki ujednoliconemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskacie przewagę już na starcie.
Czytaj więcej...

Reaktywacja

Nieustannie zmieniają się warunki na rynkach: popyt na produkty ulega zmianie, pojawiają się nowi mocni konkurenci, zmieniają się wartości i preferencje klientów - rebranding może w tej sytuacji uratować firmę. 
Czytaj więcej...

WEB

W obecnych realiach rynkowych głównym kanałem komunikacji  firmy 
z otoczeniem jest Internet. Odpowiadając na ten fakt stworzyliśmy ofertę, która pozwala na pozyskanie nowej grupy klientów, jakimi są internauci. 
Czytaj więcej...

VIP

Projekt VIP to kompleksowe podejście do kształtowania wizerunku Twojej firmy i jej produktów. Efektem końcowym jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wspartego profesjonalnym serwisem internetowym. 
Czytaj więcej...