WordPress coraz popularniejszy

Written by Arek Mikler. Posted in Blog

wordpress_hostingFirma Pingdom, zajmująca się monitorowaniem serwisów internetowych, przygotowała ciekawe zestawienie porównujące oprogramowanie, z jakiego korzystają najpopularniejsze blogi na świecie.Z raportu wynika, że spośród 100 najpopularniejszych serwisów nieco ponad połowa (52%) korzysta z WordPressa, co oznacza wzrost o cztery punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego roku (48%). Za wyznacznik popularności obrano ranking serwisu Technorati, agregującego i analizującego ponad 1,3 miliona blogów z całego świata.Ranking Technorati opiera się na współczynniku Technorati Authority, który jest obliczany na podstawie wpływu, jaki dany blog wywiera na blogosferę (między innymi na podstawie ilości linkujących stron). Ponieważ do wyliczeń brane są dane ze stosunkowo krótkiego okresu, współczynnik ten może bardzo szybko ulec znaczącej zmianie (jest aktualizowany codziennie). najpopularniejsze-blogi-690x517 Ciekawy w omawianym zestawieniu jest również udział innych CMSów. 7 z najpopularniejszych blogów korzysta z Drupala, w tym również Twitter, który dosłownie kilka dni temu przeniósł się z Bloggera. Po 4 serwisy używają TypePada i Movable Type; tyle samo blogów korzysta z platformy BlogSmith, obecnej chyba tylko na blogach dawnej grupy Weblogs, Inc. (kupionej przez AOL). [Źródło: wpzen.pl]

Tags: , , ,

NOTA PRAWNA: Komentarze czytelników pod artykułami są ich własnością. Serwer WWW GrupaPROJEKT.NET loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer)

Szybki start

Startujemy zawsze od kołowania aby móc wzbić się wysoko. Oferta ta jest skierowana głównie do firm, które zaczynają swoją działalność. Dzięki ujednoliconemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskacie przewagę już na starcie.
Czytaj więcej...

Reaktywacja

Nieustannie zmieniają się warunki na rynkach: popyt na produkty ulega zmianie, pojawiają się nowi mocni konkurenci, zmieniają się wartości i preferencje klientów - rebranding może w tej sytuacji uratować firmę. 
Czytaj więcej...

WEB

W obecnych realiach rynkowych głównym kanałem komunikacji  firmy 
z otoczeniem jest Internet. Odpowiadając na ten fakt stworzyliśmy ofertę, która pozwala na pozyskanie nowej grupy klientów, jakimi są internauci. 
Czytaj więcej...

VIP

Projekt VIP to kompleksowe podejście do kształtowania wizerunku Twojej firmy i jej produktów. Efektem końcowym jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wspartego profesjonalnym serwisem internetowym. 
Czytaj więcej...