Facebook: uwaga na „szokujące wiadomości”

Written by Arek Mikler. Posted in Blog

face3Od kilku dni na Facebooku panoszy się ciekawa aplikacja-robak. Zainfekowane nią osoby nieświadomie wrzucają na swoją profil (i tablice znajomych) linki do fałszywych “szokujących wiadomości”. Wiadomości z kraju [+18] — złośliwa aplikacja Treść postów wygląda mniej więcej tak:
Poszukiwany kierowca samochodu, który widać na filmie – zabił on naszych przyjaciół i uciekł z miejsca wypadku. Wera i Maciek [*] Pozostaniecie na zawsze w naszych sercach… [złośliwy link do fałszywego newsa]
Kiedy klikniemy na wskazany przez zainfekowanego znajomego link, przenoszeni jesteśmy do strony łudząco przypominającej portal z wiadomościami — niestety ten kluczowy materiał, do którego odsyłał znajomy to wideo, a player prosi o zalogowanie się do Facebooka celem zobaczenia materiału (wariant znanego od dawna ataku “zainstaluj brakujący w systemie kodek video”, kiedy to oczywiście zamiast kodeka instalowało się złośliwe oprogramowanie). Obecnie znamy 2 złośliwe domeny:
hxxp://www.wiadomosci-polska.pl/aktualnosci/tragiczny-wypadek-dwie-osoby-nie-zyja.php (podesłał _aDi_) hxxp://www.wiadomosci-miejskie.pl/aktualnosci/tragiczny-wypadek-dwie-osoby-nie-zyja (podesłał mzah)
[Źródło: niebezpiecznik.pl]

Tags: , , , ,

NOTA PRAWNA: Komentarze czytelników pod artykułami są ich własnością. Serwer WWW GrupaPROJEKT.NET loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer)

Szybki start

Startujemy zawsze od kołowania aby móc wzbić się wysoko. Oferta ta jest skierowana głównie do firm, które zaczynają swoją działalność. Dzięki ujednoliconemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskacie przewagę już na starcie.
Czytaj więcej...

Reaktywacja

Nieustannie zmieniają się warunki na rynkach: popyt na produkty ulega zmianie, pojawiają się nowi mocni konkurenci, zmieniają się wartości i preferencje klientów - rebranding może w tej sytuacji uratować firmę. 
Czytaj więcej...

WEB

W obecnych realiach rynkowych głównym kanałem komunikacji  firmy 
z otoczeniem jest Internet. Odpowiadając na ten fakt stworzyliśmy ofertę, która pozwala na pozyskanie nowej grupy klientów, jakimi są internauci. 
Czytaj więcej...

VIP

Projekt VIP to kompleksowe podejście do kształtowania wizerunku Twojej firmy i jej produktów. Efektem końcowym jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wspartego profesjonalnym serwisem internetowym. 
Czytaj więcej...