Krytyczna luka w IE8

Written by Arek Mikler. Posted in Blog

IExplorer_TransparentEkstremalnie krytyczna dziura została znaleziona w Internet Explorerze 8. Jest ona spowodowana błędem typu use-after-free i może zostać wykorzystana do odwołania się do zwolnionego obszaru pamięci.
Udany atak pozwala na wykonanie szkodliwego kodu. Wiadomo, że cyberprzestępcy wykorzystują lukę podczas precyzyjnie zaplanowanych ataków. Ich ofiarą padła m.in. witryna amerykańskiego Departamentu Energii, na której znajdowały się dane dotyczące wpływu promieniowania jonizującego na ludzi, uzyskane podczas symulowanych testów broni jądrowej.

Użytkownicy powinni zaktualizować IE do wersji 9 lub 10.

[Źródło: arcabit.pl]

Tags: , , , , ,

NOTA PRAWNA: Komentarze czytelników pod artykułami są ich własnością. Serwer WWW GrupaPROJEKT.NET loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer)

Szybki start

Startujemy zawsze od kołowania aby móc wzbić się wysoko. Oferta ta jest skierowana głównie do firm, które zaczynają swoją działalność. Dzięki ujednoliconemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskacie przewagę już na starcie.
Czytaj więcej...

Reaktywacja

Nieustannie zmieniają się warunki na rynkach: popyt na produkty ulega zmianie, pojawiają się nowi mocni konkurenci, zmieniają się wartości i preferencje klientów - rebranding może w tej sytuacji uratować firmę. 
Czytaj więcej...

WEB

W obecnych realiach rynkowych głównym kanałem komunikacji  firmy 
z otoczeniem jest Internet. Odpowiadając na ten fakt stworzyliśmy ofertę, która pozwala na pozyskanie nowej grupy klientów, jakimi są internauci. 
Czytaj więcej...

VIP

Projekt VIP to kompleksowe podejście do kształtowania wizerunku Twojej firmy i jej produktów. Efektem końcowym jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wspartego profesjonalnym serwisem internetowym. 
Czytaj więcej...