Krytyczna luka w Joomli!

Written by Arek Mikler. Posted in Blog

joomla-hackedLuka w komponencie Joomli! DJ-Classifieds pozwala napastnikowi na przeprowadzenie ataku z wstrzyknięciem skryptu SQL.
Dane wejściowe przekazywane za pośrednictwem parametru GET „se_regs[]” do index.php nie są odpowiednio oczyszczane przed użyciem ich w zapytaniach SQL. Pozwala to na manipulowanie zapytaniami poprzez wstrzyknięcie dowolnego kodu. Błąd znaleziono w wersji 2.3.2. Inne wersje oprogramowania również mogą go zawierać. Obecnie nie jest dostępne żadne rozwiązanie problemu.

Jeżeli Państwa strona oparta jest na systemie Joomla! zachęcamy do kontaktu z nami. Specjaliści firmy PRROJEKT.NET  wykonają pełny backup Państwa strony a gdy pojawi się poprawka wprowadzą zalecane zmiany.

Dane kontaktowe znajdą Państwo w żółtej ramce z prawej strony. Można także skorzystać z [formularza kontaktowego]

[Źródło: ArcaBit.pl ]

Tags: , , , ,

NOTA PRAWNA: Komentarze czytelników pod artykułami są ich własnością. Serwer WWW GrupaPROJEKT.NET loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer)

Szybki start

Startujemy zawsze od kołowania aby móc wzbić się wysoko. Oferta ta jest skierowana głównie do firm, które zaczynają swoją działalność. Dzięki ujednoliconemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskacie przewagę już na starcie.
Czytaj więcej...

Reaktywacja

Nieustannie zmieniają się warunki na rynkach: popyt na produkty ulega zmianie, pojawiają się nowi mocni konkurenci, zmieniają się wartości i preferencje klientów - rebranding może w tej sytuacji uratować firmę. 
Czytaj więcej...

WEB

W obecnych realiach rynkowych głównym kanałem komunikacji  firmy 
z otoczeniem jest Internet. Odpowiadając na ten fakt stworzyliśmy ofertę, która pozwala na pozyskanie nowej grupy klientów, jakimi są internauci. 
Czytaj więcej...

VIP

Projekt VIP to kompleksowe podejście do kształtowania wizerunku Twojej firmy i jej produktów. Efektem końcowym jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wspartego profesjonalnym serwisem internetowym. 
Czytaj więcej...