Luka w pluginie WordPressa – Export To Text

Written by Arek Mikler. Posted in Blog

Dziura w wordpressWysoce krytyczna dziura w pluginie Export To Text zagraża użytkownikom WordPressa. Luka może posłużyć do przeprowadzenia ataku na system operacyjny.

 

Jest ona spowodowana nieprawidłową weryfikacją danych wejściowych przekazywanych do parametru POST "download" w wp-content/plugins/export-to-text/export-to-text_dl_txt.php. Dane wykorzystywane są następnie do dołączania plików. Napastnik może wykorzystać błąd, by umieścić w systemie dowolne pliki z zewnątrz. Lukę znaleziono w wersji 2.2. Należy zaktualizować plugin to wersji 2.3. 

[Źródło: arcabit.pl]

Tags: , , , ,

NOTA PRAWNA: Komentarze czytelników pod artykułami są ich własnością. Serwer WWW GrupaPROJEKT.NET loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer)

Szybki start

Startujemy zawsze od kołowania aby móc wzbić się wysoko. Oferta ta jest skierowana głównie do firm, które zaczynają swoją działalność. Dzięki ujednoliconemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskacie przewagę już na starcie.
Czytaj więcej...

Reaktywacja

Nieustannie zmieniają się warunki na rynkach: popyt na produkty ulega zmianie, pojawiają się nowi mocni konkurenci, zmieniają się wartości i preferencje klientów - rebranding może w tej sytuacji uratować firmę. 
Czytaj więcej...

WEB

W obecnych realiach rynkowych głównym kanałem komunikacji  firmy 
z otoczeniem jest Internet. Odpowiadając na ten fakt stworzyliśmy ofertę, która pozwala na pozyskanie nowej grupy klientów, jakimi są internauci. 
Czytaj więcej...

VIP

Projekt VIP to kompleksowe podejście do kształtowania wizerunku Twojej firmy i jej produktów. Efektem końcowym jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wspartego profesjonalnym serwisem internetowym. 
Czytaj więcej...