Onet przechodzi na WordPressa

Written by Arek Mikler. Posted in Blog

OnetlogoOnet zakończył proces migracji blogów z własnych platform na jedną z najbardziej popularnych – WordPress. Do tej pory istniały trzy platformy blogowe – blog.onet.pl, blog.pl oraz oparty na WordPressie.

Podjęliśmy więc decyzję o zmigrowaniu wszystkich blogów i wszystkich użytkowników naszych platform do jednego systemu opartego o WordPress. Proces ten podzieliliśmy na 3 etapy. W pierwszym etapie zamknęliśmy możliwość zakładania blogów w starych systemach. Drugi etap zmian to migracja blogów ze starego systemu blog.pl na nowy. Na tym etapie użytkownicy przez miesiąc mogli samodzielnie przenosić swoje blogi na nowy system. Przygotowaliśmy prostą ścieżkę migracji, dzięki której przeniesienie całego bloga do nowego systemu trwało mniej niż minutę. Po tym miesiącu, wszystkich użytkowników, którzy nie zdecydowali się na samodzielną migrację, przenosiliśmy automatycznie. W trzecim etapie ścieżka była analogiczna do drugiego etapu, tyle, że dotyczyła blog.onet.pl – wyjaśniła Dorota Szostek-Rejowska, Product Manager w Onecie, odpowiadająca za rozwój blogosfery Onetu.

W nowym systemie użytkownicy będą mogli wybrać jedną z siedmiu domen i 19 szablonów graficznych. Użytkownicy dodatkowo będą mieli możliwość wykorzystania różnego rodzaju widgetów, które wzbogacą stronę.

W lutym 2013 serwisy blogowe Onetu odwiedziło ponad 2,6 miliona użytkowników. Dokonali oni niespełna 25 milionów odsłon spędzając średnio 16 minut na użytkownika (Megapanel PBI, luty 2012).

[źródło: e-biznes.pl]

Tags: , , ,

NOTA PRAWNA: Komentarze czytelników pod artykułami są ich własnością. Serwer WWW GrupaPROJEKT.NET loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer)

Szybki start

Startujemy zawsze od kołowania aby móc wzbić się wysoko. Oferta ta jest skierowana głównie do firm, które zaczynają swoją działalność. Dzięki ujednoliconemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskacie przewagę już na starcie.
Czytaj więcej...

Reaktywacja

Nieustannie zmieniają się warunki na rynkach: popyt na produkty ulega zmianie, pojawiają się nowi mocni konkurenci, zmieniają się wartości i preferencje klientów - rebranding może w tej sytuacji uratować firmę. 
Czytaj więcej...

WEB

W obecnych realiach rynkowych głównym kanałem komunikacji  firmy 
z otoczeniem jest Internet. Odpowiadając na ten fakt stworzyliśmy ofertę, która pozwala na pozyskanie nowej grupy klientów, jakimi są internauci. 
Czytaj więcej...

VIP

Projekt VIP to kompleksowe podejście do kształtowania wizerunku Twojej firmy i jej produktów. Efektem końcowym jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wspartego profesjonalnym serwisem internetowym. 
Czytaj więcej...